Marrakech 2009

Głównym celem podróży do Maroka było zdobycie Jebel Toubkal (4.167m n.p.m.) najwyższego szczytu Atlasu Wysokiego (Atlas Wysoki 2009), a zarazem północnej Afryki. Na akcję górską poświęciliśmy 4 dni (włącznie z przejazdem z i do Atlasu Wysokiego) i praktycznie 2 dni na zwiedzanie Marrakechu. Cały wyjazd trwał więc 6 dni – od 19.02 – 25.02.2009.

Dojazd do Maroka

Lecieliśmy z Berlina (Schönefeld) do Marrakeszu z przesiadką w Mediolanie (Malpensa) w jedną stronę i przesiadką w Madrycie w drodze powrotnej. Akurat trafiliśmy na promocję linii EasyJet tak więc bilet kosztował około 120€ w obie strony z bagażem.

Marrakesz

Po zdobyciu Jebel Toubkal (Atlas Wysoki 2009) wróciliśmy do Marrakeszu zasmakować trochę jego niepowtarzalnego klimatu. Miasto powstało w XI wieku, a już wiek później za czasów panowania Almohadów stało się stolicą imperium. O niesamowitym charakterze Marrakeszu decydują głównie jego kręte i wąskie uliczny starego miasta – medyny.

Nocleg

Zatrzymaliśmy się w hotelu Al Hilal (zaznaczony na mapie 22.02 „A”) niedaleko placu Jemaa El-Fna. Cena po długich negocjacjach 200 DRH/noc i co istotne prysznic, który normalnie kosztuje 10 DRH, mamy za darmo. 😀

Poruszanie się po mieście

Warto wszędzie chodzić pieszo, aby zasmakować klimatu Marrakeszu i odkryć jego najciekawsze zakątki. Mniej wytrwali mogą korzystać z bardzo licznych miejskich taksówek.

Jedzenie

Aby zasmakować różnorodności kuchni marokańskiej najlepiej udać się na Plac Jemaa El-Fna. Po południu w jego centrum rozstawiają się niezliczone stragany z przygotowywanymi na bieżąco potrawami. Myślę, że każdy znajdzie tam coś dla siebie. W całym mieście można natrafić na bardzo liczne restauracyjki i kawiarenki ze wspaniałą miętową herbatą idealną na upał.

Plan zwiedzania

22.02

  • Jemaa El-Fna „B”
  • Meczet Kutubija „C”

23.02

  • Grobowce Saadytów (10 DRH) „B”
  • Ruiny pałacu El Badia (10 DRH) „C”
  • Pałac El Bahia „D”
  • Cmentarz Żydowski „E”
  • Synagoga „F”

24.02

  • Medresa Ali ibn Yusufa „C”
  • Ogrody Majorelle (30 DRH) „D”


Kosztorys

Pobyt po przeliczeniu około 20€ na osobę na dzień + lot = 230€

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s